• slider
  • slider
  • slider

Usuwanie odpadów pobudowlanych: Sprzątanie po budowie

Kontener na odpady

Każdy, kto kiedykolwiek decydował się na przeprowadzenie gruntownego remontu lub budował dom, wie, jak wiele odpadów generuje tego typu przedsięwzięcie. Niezależnie od charakteru przeprowadzanych prac, zawsze pojawią się opakowania po cemencie, folia czy większe ilości gruzu. Oczywiście tego typu odpady nie mogą być wyrzucane jak zwykłe śmieci, należy jednak zadbać o ich prawidłowe usunięcie. Im szybciej i sprawniej to zrobimy, tym szybciej będziemy mogli zacząć użytkować budynek.

Kontener na odpady

Przede wszystkim odpady budowlane powinny być na bieżąco składowane w jednym miejscu. Oszczędzi to mozolnego poszukiwania i przenoszenia ich w późniejszym etapie. Dobrym rozwiązaniem jest wynajem kontenera, w którym śmieci budowlane mogą być umieszczane i przechowywane. Należy jednak pamiętać, że jeżeli nie mamy możliwości ustawienia kontenera na posesji i musimy to zrobić na jezdni, mamy obowiązek wystąpienia do właściciela drogi o stosowne pozwolenie. Nie jest to kosztowne, ale warto być na to przygotowanym, bowiem kary za bezprawne zajęcie drogi są bardzo dotkliwe.

 

Pomoc firmy transportowej

Samodzielny załadunek odpadów jest bardzo wyczerpujący i czasochłonny. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm oferujących sprzątanie po budowie. Dzięki wykorzystaniu profesjonalnych urządzeń oraz skoordynowanej pracy wykwalifikowanej kadry sprzątanie pójdzie sprawniej i oszczędzimy sporo czasu. Dodatkową zaletą jest fakt posiadania przez tego typu firmy dostosowanej floty pojazdów, dzięki czemu bez problemu przetransportują one nawet wielkogabarytowe odpady. W tym wypadku nie musimy się również martwić o utylizację odpadów, firmy sprzątające budowy z reguły załatwiają takie sprawy za nas. Często poza usunięciem odpadów typowo budowlanych możemy pozbyć się też pozostałego po remoncie starego sprzętu gospodarstwa domowego, zużytych wykładzin czy niepotrzebnych mebli.

 

Jak więc widzimy, pozbycie się odpadów pozostałych po remoncie czy budowie, to również istotny element całej inwestycji budowlanej, który wymaga dokładnego planowania.