• slider
  • slider
  • slider

Wywóz i utylizacja mebli | profesjonalna firma transportowa

zepsute krzesło

Chyba w każdym domu strych i piwnica są miejscem przechowywania starych mebli, które skutecznie zagracają przestrzeń. Jednakże od czasu do czasu warto nasze domowe składziki przewietrzyć, usuwając niepotrzebne przedmioty. W zależności od stanu mebli można je wystawić na jednym z wielu portali z ogłoszeniami o sprzedaży lub zutylizować. O ile pierwsza opcja leży już tylko w naszych rękach, o tyle drugą można powierzyć firmie zajmującej się wywozem i utylizacją starych mebli.

Jak pozbyć się mebli na własną rękę?

Najprostszym sposobem na pozbycie się starych mebli i innych rzeczy zagracających dom jest zorganizowanie wyprzedaży garażowej lub oddanie mebli do komisu. Dobrym rozwiązaniem jest także przekazanie sprzętów na cele dobroczynne: do noclegowni lub instytucji wspierających bezdomnych. Wiele osób korzysta również z dobrodziejstw Internetu, wystawiając przedmioty na aukcje. Uzyskane w ten sposób pieniądze mogą zostać zainwestowane w zakup nowych mebli. Oczywiście tyczy się to przede wszystkim mebli, które są w dobrym stanie. Jeśli większość posiadanych przez nas sprzętów nie nadaje się do dalszego użytku można zdecydować się na ich rozebranie na części pierwsze i wywiezienie na miejsce utylizacji. Jednakże niewiele osób ma na to czas i ochotę, dlatego warto zamówić w tym celu firmę zajmującą się wywozem i utylizacją starych mebli.

Profesjonale firmy

Firmy zajmujące się utylizacją mebli dysponują flotą pojazdów przystosowanych do wywożeni odpadów wielkogabarytowych. Ponadto bardzo często oferują klientom wypożyczenie sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia sprzątania, np. kontenerów. Po załadowaniu kontenera lub przyczepy meble zostają wywiezione do segregacji i utylizacji. Usługi firm zajmujących się wywozem i utylizacją skierowane są zazwyczaj do klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw. Niezależnie od tego dla kogo organizowane jest zlecenie pracownicy szybko i rzetelnie pakują, przenoszą i wywożą zbędne przedmioty. Zazwyczaj klienci nie muszą martwić się o kartony i worki do ich spakowania, ponieważ przedsiębiorstwa dysponują swoim sprzętem.