• slider
  • slider
  • slider

Utylizacja starych mebli | Sprzątanie po remoncie: Wojtal Trans

Utylizacja starych mebli

Gdy przeprowadzamy gruntowny remont, organizujemy przeprowadzkę czy sprzątamy piwnicę lub działkę, zawsze znajdziemy kilka starych, zapomnianych mebli. O ile nie są to godne renowacji antyki stajemy przed koniecznością pozbycia się zbędnych, zajmujących tylko miejsce stołów, szaf czy krzeseł. Do głowy wpadają najprostsze rozwiązania utylizacyjne, jednak nie powinniśmy podejmować pochopnych decyzji.

Toksyczny ogień

Niestety część osób, zwłaszcza posiadaczy domów jednorodzinnych lub działek, wpada na teoretycznie najszybszy sposób: meble można po prostu spalić. Nic bardziej mylnego. Nawet meble drewniane produkowane są w większości wypadków przy użyciu impregnatów oraz lakierów. W procesie spalania uwalniane są setki substancji chemicznych, które są bardzo niebezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt. Jeszcze gorzej jest w wypadku mebli z innych materiałów, na przykład plastikowych krzeseł lub tapicerki. Decydując się na spalenie starych mebli wzniecamy wielki obłok trujących gazów, który zaszkodzi nie tylko nam i najbliższemu otoczeniu. Wraz z wiatrem może on przesuwać się bardzo daleko, mając nie korzystny wpływ na organizmy wielu istnień. Oczywiście zarazem przyczyniamy się do pogorszenia jakości powietrza i negatywnie wpływamy na środowisko naturalne.

Pomoc fachowców

Cóż zatem począć jeśli musimy pozbyć się starych mebli? Najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów świadczących usługi z zakresu utylizacji odpadów. Tego typu firmy dojeżdżają do klientów samochodami przeznaczonymi do transportu tego typu materiałów, zajmują się załadunkiem, a następnie utylizują niepotrzebne meble w przeznaczonych do tego lokalizacjach. Dzięki temu w prosty sposób możemy pozbyć się odpadów bez zatruwania siebie i innych. Tego typu przedsiębiorstwa działają kompleksowo, więc poza meblami możemy również zutylizować pozostałości po budowie i inne zbędne materiały, takie jak stary sprzęt RTV i AGD, ubrania czy nawet złom, a nawet zamówić kompleksowe sprzątanie po budowie czy remoncie.