• slider
  • slider
  • slider

Organizacja przeprowadzki – transport mebli| firma transportowa

przeprowadzka

Przeprowadzki kojarzą się przede wszystkim z wielkim zamieszaniem i bałaganem. Jednakże dobrze przygotowana przeprowadzka nie musi być stresująca. Jeżeli odpowiednio oszacujemy liczbę rzeczy, które chcemy przewieźć na nowe miejsce zamieszkania, posegregujemy je i wpakujemy w odpowiednio duże kartony, całość powinna pójść sprawnie. Zwykle nieco więcej trudności nastręcza jednak przewożenie mebli i innych wielkogabarytowych elementów wyposażenia mieszkania. Cały proces zdecydowanie ułatwi odpowiednie zabezpieczenie mebli oraz wynajęcie profesjonalnej firmy transportowej.

Meble odpowiednio zabezpieczone

Pierwszym krokiem do przewozu wszelkich mebli jest ich opróżnienie. Warto, aby znajdujące się w nich rzeczy trafiały od razu do specjalnie przeznaczonych do tego celu pudeł. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego bałaganu. Następnie należy rozważyć, czy meble przewieziemy całości, czy częściowo zdemontujemy, czy całkiem rozkręcimy. Jeśli nie jest to konieczne odradza się rozkręcanie mebli, ponieważ po ponownym skręceniu mogą być one niestabilne. Oczywiście demontażu nie da się uniknąć, jeśli jesteśmy w posiadaniu bardzo dużych szaf. Aby móc ocenić w jakim stopniu meble powinny zostać rozkręcone należy zapoznać się z wymiarami otworów drzwiowych oraz z szerokością klatek schodowych. Kolejną ważną kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie mebli lub ich elementów. W tym celu świetnie sprawdzi się folia bąbelkowa, pianka tapicerska lub po prostu koce.

Odpowiednia firma transportowa

Kiedy mamy już opracowany plan przeprowadzki musimy zorganizować transport naszych rzeczy. W wypadku dużych gabarytów najlepiej wynająć firmę transportową.  Zazwyczaj jest to bardzo bezpieczny sposób, ponieważ przewoźnik ma obowiązek wykupienia specjalnego OC w transporcie. Ochrona obejmuje zwykle odpowiedzialność za utratę lub uszkodzenie towarów spowodowanych przez przewoźnika. Nim firma transportowa pojawi się pod domem, warto zadbać o odpowiednie miejsce postojowe. Powinno być ono możliwie blisko wyjścia, co znaczenie ułatwi pracę pracownikom firmy, przenoszącym nasze rzeczy.